Orzechy, rodzynki i żurawina w czekoladzie


Ze smutkiem piszę te słowa, ale to nasza ostatnia recenzja cukierków Pszczółka. Przetestowaliśmy wszystko, co dostaliśmy od producenta – dziś ostatnie 3 rodzaje słodyczy. Trochę smutno, bo w naszej niewielkiej mieścinie produktów Pszczółki jeszcze nie widziałam. Mam szczerą nadzieję, że się to zmieni, bo – o czym za chwilę przekonacie – mają w swoim asortymencie produkty bezkonkurencyjne. 

   

Recenzja orzechów laskowych, rodzynek i żurawiny w czekoladzie

słodycze z fabryki cukierków pszczółka

MICHANIU

Choco Nuts
Orzechy Laskowe w Czekoladzie

Teraz pora na to, co misie lubią najbardziej. Czekolada. Jeśli do czekolady dodamy orzechy to pukamy do nieba bram. Pora więc na prawdziwy przebój od Pszczółki: orzechy laskowe w czekoladzie. W mlecznej czekoladzie. Z ręką na sercu stwierdzam, że mógłbym je jeść kilogramami.
W paczce mamy duże, naprawdę duże orzechy w czekoladzie. Każdy orzech oblany jest grubą warstwą przepysznej mlecznej czekolady. Prawdziwa poezja. Najlepsze orzechy jakie jadłem. Lubisz orzechy i czekoladę? Te możesz brać w ciemno. Na moją odpowiedzialność. Jeśli ci nie będą smakowały, możesz je wysłać co mnie. 🙂

Ocena:

wygląd: 9/10
smak: 9/10
ogólna: 9/10

 

Choco Raisins
Rodzynki w Czekoladzie

Teraz pora na rodzynki w czekoladzie. Po otwarciu paczki byłem miło zaskoczony. Wyjrzały z niej duże… no dobra, olbrzymie rodzynki w czekoladzie. Jak się okazało po chwili, oblane były dobrą, smaczną czekoladą.
Całość jest odpowiednio słodka. Warto dodać, że rodzynki są jędrne i przyjemnie wilgotne. Czekolada nie jest za słodka i jest taka… czekoladowa. Przekąska ta jest idealnie zgrana. Zawartość paczki znika w oka mgnieniu. Coś bardzo pysznego. Nie jadłem lepszych rodzynek w czekoladzie. A jadłem ich już sporo. To są bardzo, ale to bardzo pyszne.

Ocena:

wygląd: 7/10
smak: 8/10
ogólna: 8/10

 

Choco Cranberries
Żurawina w Czekoladzie

A na koniec została mi żurawina. Żurawina w czekoladzie. Co można o niej powiedzieć? Może to, że jest ona po prostu bardzo dobra? Tak, to można powiedzieć z pełną odpowiedzialnością. Spore owoce żurawiny oblane czekoladą sprawiają prawdziwą radość podniebieniu. Czekolada i owoce bardzo smaczne.
Owoce, choć suszone, nie są przesuszone, są mięsiste. Nie znajdziemy w opakowaniu małych, denerwujących kawałków. Można powiedzieć, że to profesjonalna żurawina z czekoladą. O ile żurawina może być profesjonalna. 🙂 To smaczna przekąska, która także szybko znika. Nie tak szybko jak orzechy, ale znika.

Ocena:

wygląd: 7/10
smak: 7/10
ogólna: 7/10

a jednak… czekolada i orzechy rządzą

orzechy laskowe w czekoladzie

OLI

Choco Nuts
Orzechy Laskowe w Czekoladzie

Kiedyś bardzo intensywnie i często zajadałam orzechy w czekoladzie. Tłumaczyłam się trudną sesją, a przecież orzechy dobrze robią na pamięć, czekolada daje mózgowi energię, uczy się potem człowiekowi lepiej itd. 🙂 No zjadłam ich trochę i nie ukrywam, że bardzo, bardzo je lubię. W tym wypadku zostałam dopieszczona przez Fabrykę Cukierków Pszczółka maksymalnie. Choco Nuts czyli Orzechy Laskowe w czekoladzie są bezkonkurencyjne. Jedne z najlepszych, jakie jadłam. Inne, nawet te od fioletowej krowy mogą się schować. Wszystko tu jest idealne, pyszny, prażony, chrupiący orzech i świetna mleczna czekolada (z założenia wolę gorzką, ale ta jest naprawdę dobra). I całe szczęście, że paczka jest niewielka, bo mogłabym pożreć ich tonę albo i dwie.

Jak w każdym przypadku poniżej, orzechy zapakowano w kolorowe, pojedyncze, plastikowe torebki. Klasycznie, jak dla tego rodzaju produktu. Tak samo sprawa ma się w przypadku pozostałych, ocenianych dziś słodyczy.

Nie ukrywam, że Choco Nuts zawyżyły poziom. Gdyby nie one, być może pozostałe: rodzynki i żurawinę, dostałyby ode mnie wyższe noty. Niestety po orzechy sięgnęłam jako pierwsze. I rozpłynęłam się z rozkoszy.

Ocena:

wygląd: 7/10
smak: 10/10
ogólna: 10/10

 

Choco Raisins
Rodzynki w Czekoladzie

Wow, jakie duże – to była moja pierwsza reakcja, bo rzeczywiście użyto naprawdę dużych rodzynek. Są to jedne z lepszych rodzynek w czekoladzie, jakie jadłam, choć przyznaję, że za tym akurat rodzajem słodyczy nie przepadam. Ale nie oszukujmy się, na czekoladowym głodzie zjadłabym całą paczkę, nawet z okruszkami. 🙂

Całość oceniam jako dość smaczną, ale o ile rodzynki mają super smak, o tyle czekolada niespecjalnie mi podeszła (tak, wiem, wybrzydzam). Przypomina deserową, ale nie najlepszego gatunku. A przecież ja deserowe i gorzkie czekolady uwielbiam. Tu mały zgrzyt, coś mi nie gra, ale nie wiem co. Znaczy wiem co, smak czekolady. Niestety producent nie podaje jakich proporcji miazgi kakaowej, tłuszczu i cukru użyto. Mamy tylko napisany udział czekolady w końcowym produkcie (62%).

 Ocena:

wygląd: 7/10
smak: 6/10
ogólna: 6/10

 

Choco Cranberries
Żurawina w Czekoladzie

Żurawina w czekoladzie – fajne rozwiązanie dla wielbicieli suszonej żurawiny. Owoce są intensywne w smaku, słodkie i kwaśne zarazem. Nie trzeba być specjalistą, żeby bez oglądania opakowania zgadnąć, że czekoladą została oblana żurawina. Super alternatywa dla osób, które nie przepadają za rodzynkami.

Czekolada, której użyto przypomina niestety tę z rodzynek. Przez to moja ocena traci kilka punktów.

Ocena:

wygląd: 7/10
smak: 6/10
ogólna: 6/10

 

żurawina w czekoladzie rodzynki w czekoladzie

INFORMACJE O PRODUKCIE
Choco Nuts Orzechy Laskowe w Czekoladzie
PRODUCENT/IMPORTER: Fabryka Cukier­ków „Psz­czółka” Sp. z o.o.
WAGA: 90 G

Orzechy Laskowe w Czekoladzie – skład z opakowania: (kliknij aby rozwinąć)

Czekolada mleczna 80% (cukier, tłuszcz kakaowy, mleko pełne w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgator: lecytyna sojowa, aromat: wanilina, emulgator: E476), orzechy laskowe prażone 20%, substancje glazurujące: szelak, guma arabska, talk, aromaty.
Produkt może zawierać orzechy arachidowe.

INFORMACJE O PRODUKCIE
Choco Raisins Rodzynki w Czekoladzie

PRODUCENT/IMPORTER: Fabryka Cukier­ków „Psz­czółka” Sp. z o.o.
WAGA: 90 G

Rodzynki w Czekoladzie – skład z opakowania: (kliknij aby rozwinąć)

Czekolada 62% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, emulgatory: lecytyna sojowa, E476, aromat:wanilina), rodzynki 38%, olej roślinny, substancje glazurujące: szelak, guma arabska.
Produkt może zawierać: mleko i jego pochodne, orzechy arachidowe i inne orzechy. Kraj pochodzenia rodzynek (informacja znajduje się przy numerze partii): A-Chile, B-Argentyna.

INFORMACJE O PRODUKCIE
Choco Cranberries Żurawina w Czekoladzie

PRODUCENT/IMPORTER: Fabryka Cukier­ków „Psz­czółka” Sp. z o.o.
WAGA: 90 G

Żurawina w Czekoladzie – skład z opakowania: (kliknij aby rozwinąć)

Czekolada 62% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, emulgatory: lecytyna sojowa, E476, aromat: wanilina), żurawina suszona słodzona cała 38% (żurawina, cukier, olej słonecznikowy), substancje glazurujące: szelak, guma arabska.
Produkt może zwierać: mleko i jego pochodne, orzechy arachidowe i inne orzechy. Kraj pochodzenia żurawiny (informacja znajduje się przy numerze partii): A-USA, B-Kanada.

 Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www