Hej! Kefir


Jestem z pokolenia, które pamięta zsiadłe mleko. Takie prawdziwe. Robione w domu przez moją mamę. Było naprawdę pyszne. Wspaniałe jako dodatek do ziemniaków. Poezja. Smak dzieciństwa.

Niestety obecnie prawdziwe zsiadłe mleko pozostaje w sferze marzeń. Trzeba niestety zadowolić się czymś w zastępstwie. Wybór padł na kefir. Niestety kupno dobrego kefiru to prawdziwa sztuka. Myślę, że udało mi się jej dokonać. Prawie.

Kefir Hej!

MICHANIU

Doznania wizualne:
Zwarta konsystencja. Można go nawet kroić. Wstrząśnięty rozpada się na mniejsze grudki. Czasem podchodzi serwatką. Nie zawsze trzyma zwartą konsystencję. Ale to pewnie wina transportu. Czy to do sklepu, czy ze sklepu do domu.

Doznania smakowe:
Kwaśny. Odpowiednio kwaśny. Gasi pragnienie lecz zaostrza apetyt. Idealny do picia z kubka jak i podstawa do koktajli.

Składniki:
Plusem jest fakt, że jest naturalny. Żadnego mleka w proszku. Żadnych dziwnych E.

Podsumowanie:
Bardzo dobry kefir. Prawdziwy. Naturalny. Z czystym sercem można go polecić każdemu, kto lubi kefir. Przypomina zsiadłe mleko.

Ocena:

wygląd: 7/10
smak: 8/10
ogólna: 8/10

OLI

Dozniania wizualne:
Konsystencja typowo kefirowa, lekko galaretowata. Kolor też kefirowy. Nie ma tego, czego nie lubię w kefirze, czyli bardzo wyraźnie odgraniczonej warstwy białej od przezroczystej czyli kefiru od wody.

Doznania smakowe:
Nie lubię kefiru, więc próbowanie go samego w moim przypadku nie ma większego sensu. Z kolei doskonale sprawdza się jako dodatek do koktajlu owocowego, dzięki czemu przypomina on koktajl z dzieciństwa, robiony na prawdziwym zsiadłym mleku. A więc smak oceniam wysoko, ale z zastrzeżeniem, że próbowałam go w towarzystwie zmiksowanych owoców.

Podsumowanie:
Wszystkie kefiry są dla mnie fuj. Wszystkie bez wyjątku. Docenić ich smak mogę jedynie w połączeniu z czymś, np owocami czyli w postaci koktajlu. I przyznaję, że koktajl z kefirem Hej! jest jednym z lepszych, jakie piłam.

Ocena:

wygląd: 6/10
smak: 6/10
ogólna: 6/10

 

INFORMACJE O PRODUKCIE
SKLEP OSIEDLOWY
PRODUCENT: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku
WAGA: 400 G
CENA: 1,50 ZŁ

 

Hej! Kefir – skład z opakowania: (kliknij aby rozwinąć)
mleko pasteryzowane, białka mleka, żywe kultury kefirowe

Link do strony producentaKomentarze(2)
 • Avatar

  Wojtek Lip 8 2012 - 23:32 Odpowiedz

  Hymmm, a jakie to pokolenie pamiętające zsiadłe mleko? Bo ja mam 25 lat i jem codziennie zsiadłe mleko. Oczywiście nie ze sklepu, ani ze sklepowego mleka, tylko prawdziwe zsiadłe 🙂

  • Avatar

   michaniu Lip 9 2012 - 07:38 Odpowiedz

   Jeszcze starsze 🙂 Cóż mogę powiedzieć – gratuluję. Ja niestety nie mam tego szczęścia i muszę ratować się kupnym zsiadłym mlekiem lub kefirem. Bo ciężko kupić dobre mleko. Nawet bezpośrednio u producenta. Słowo klucz to – kiszonka i mleko nie nadaje się do niczego 🙁

Zostaw komentarz

Imię (wymagane)

Strona www